KOORDINÁTOR/KOORDINÁTORKA skladů a logistiky (Prostějov)

ALIS Tech s.r.o. nabízí v Prostějově volnou pracovní pozici "KOORDINÁTOR/KOORDINÁTORKA skladů a logistiky". Nástupní mzda je 20 000 – 30 000 Kč.

Základní informace o pracovním místu

Název pozice:
KOORDINÁTOR/KOORDINÁTORKA skladů a logistiky
Obor(y):
Doprava , Obchod a cestovní ruch , Výroba a provoz
Obec:
Prostějov
Mzda:
20 000 – 30 000 Kč
Směnnost:
Pružná pracovní doba
Minimální vzdělání:
ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Adresa pracoviště:
ALIS Tech s.r.o. - Prostějov
nám. Spojenců 3138/5a

Další informace o volném místu

Kontaktní osoba Bartáková Gabriela Bc., tel. 606 779 039, e-mail: jobs@alis-tech.com

Pracovní doba: flexibilní pracovní doba (počátek mezi 6:00-9:00)

Náplň práce: koordinátor skladu a logistiky ve společnosti ALIS Tech s.r.o. bude hrát klíčovou roli v dohledu nad provozem skladu a současně bude asistovat s logistikou, expedicí a příjmem zásilek. Tato role vyžaduje silné organizační dovednosti a smysl pro detail, koordinace a dohled nad provozními činnostmi skladu, včetně příjmu, skladování a distribuci zboží, řízení úrovně zásob a pravidelné kontroly skladových zásob a evidence skutečnosti ve firemním IS, příprava dopravních dokladů, štítků a zajištění správného balení výrobků, asistence při plánování a koordinace příchozích a odchozím zásilek s důrazem na včasnou dodávku, asistence při řízení dopravy a kurýrních služeb s orientací na termín plnění zakázek, zpracování sledování zásilek a řešení souvisejících problémů nebo zpoždění, udržování přesných záznamů o všech činnostech skladu a logistiky, zajištění souladu s bezpečnostními a regulačními standardy ve skladu a během dopravy, asistence při vyhodnocování a výběru poskytovatelů dopravy a logistických služeb, udržování čistého a organizovaného prostředí skladu, poskytování podpory v jiných úkonech souvisejících se skladem a logistikou podle potřeby.

Požadujeme: na titul z oboru úplně nelpíme, ale chceme někoho, komu tato oblast není úplně cizí a je ochotný se učit, zkušenosti na obdobné pozici nebo v příbuzné roli jsou výhodou, silné schopnosti řešení problémů a smysl pro detail, alespoň pasivní znalost angličtiny výhodou, schopnost pracovat samostatně i jako součást týmu, odpovědnost a důslednost, smysl pro pořádek, pečlivost, znalost práce na PC, fyzická zdatnost.

Výhody: plat podle tvých zkušeností a znalostí, možnost profesního růstu a rozvoje, otevřené a spolupracující pracovní prostředí, pružná pracovní doba, výuka angličtiny, sick days po domluvě, příspěvek na stravování, k dispozici dostaneš zařízení, která potřebuješ k práci (PC, sim karta, příp. další), teambuildingové akce, kurzy a školení.

Kontakt na zaměstnavatele


Poslední změna: před 2 týdny